Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-06-24 16:28:09

Bornova’ya tır garajı geliyor

Bornova Belediyesi, Işıkkent Kara Nakliyecileri Sitesi’nin bitişiğinde, 6108/1 sokağa paralel konumdaki 14 dönümlük araziyi tır garajı haline getirecek. Bornova Belediyesi, alanda şoförlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri duş ve tuvalet yapıp, kafeterya da açacak. Aynı anda 100 aracın park edebileceği şekilde düzenleme yapılacak alanda, günlük 800 aracın giriş çıkış yapması bekleniyor.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Işıkkent Kara Nakliyeciler Sitesi ve çevresindeki otkopark sorunu çözmek için önemli bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

"Bu bölge Bornova’nın hatta İzmir’in Türkiye’ye açılan kapısı. Her gün binlerce tır buraya getirip yüklerini bırakıyor. Buradan aldıkları yükleri de bütün Türkiye’ye dağıtıyor. Bölgenin tamamı bir tır otopark alanına dönmüş durumdaydı. Işıkkent, Pınarbaşı, Mevlana, Doğanlar’da tırlar otopark olarak sokaklarımızı kullanıyorlardı. Bu bölgedeki 14 dönüm araziyi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak fikir üreterek tır garajına çevirmeye karar verdik. Buraya gelen şoför arkadaşlarımız için de rahat bir ortam sağlayacağız."

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 sanatandsanat.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.